טיפים לקניית חליפת סקי/סנובורד

חליפת סקי-סנובורד

בעקבות ריבוי הציוד המזויף ויצרני חליפות סקי והסנובורד בעולם, הבאנו לכם להלן כמה טיפים שיעזרו לכם לאמוד את איכות המוצר שאתם מבקשים לרכוש.

ישנם המון יצרני חליפות סקי וסנובורד בעולם והמון מותגים, חלקם מוכרים יותר וחלקם מוכרים פחות. המטרה בטיפים המובאים לפניכם הינה לדעת להבדיל בין המוצרים הטובים והאיכותיים, לבין המוצרים שאינם מסווגים לסקי ואינם מתאימים לגלישה בטמפרטורות נמוכות. שימו לב!!! מוצרים אלו נראים זהים לחלוטין במבט ראשון, אולם לא יעמדו ב"מבחן המציאות" בעת חופשת הסקי.

כמו בכל מוצר שהחלטתם לרכוש, עשו זאת בחנות ציוד סקי וסנובורד מורשה ומוסמכת, אשר נותנת לכם שירות ואחריות גם לאחר הרכישה, ולא סתם באיזה בזאר או בגאז' של רכב, כי האכזבה תגיע. להלן מספר טיפים לבחינת החליפה:

עובי החליפה
חליפה איכותית הנה חליפה הבנויה מאריג איכותי דק. שימו לב! אין צורך בבטנות עבות או במילוי דמוי פוך על מנת שייווצר חום, אלא פשוט להנות מהאיכות של חומרים מתקדמים כגון: Event, Gore-Tex. שימו לב היטב לכיתוב הנ"ל אות לאות, במוצרים שאינם עמידים למינוס מעלות תמצאו בדרך כלל "סרבול אותיות".

הרוכסנים (זיפרים/ריצ'רצ'ים)
בביגוד איכותי, הרוכסנים יהיו מצופים ואטומים באופן מוחלט, על ידי חומר דמוי סיליקון. בחליפות הפשוטות הרוכסנים יהיו רק מכוסים.

התפרים
בחליפות ברמות הגבוהות שנעות בין 15,000-20,000 מ"מ אטימות למים, ו- 15,000-20,000 מ"ג יכולת נשימה החוצה, התפרים בד"כ יהיו מולחמים ומודבקים על מנת למנוע חדירה של מים ולחות דרך החורים שעשתה המחט בזמן התפירה.

איכות הבד והתפרים
בחליפות ברמות הגבוהות ביותר הביגוד עובר בקרת איכות ותפירה קפדנית  שמטרתה לבדוק ולעמוד בתקן איכות התפרים והבד. את האיכות של התפירה ניתן לראות ולאמוד בעין, וגם גולש מתחיל ידע להעריך ולהבדיל בין חליפה (או מעיל) שתפורה היטב ואיכותית לבין חליפה פשוטה וזולה.

ביטנה פנימית
הבטנה היא אחד החלקים החשובים ביותר במעיל הגלישה מכיוון שחלק מתפקידה הוא לשמור על חום הגוף של הגולש מצד אחד, אך מצד שני גם לאפשר לה לנדף את אדי הזיעה החוצה דרך אריג הממבראנה שממנה עשוי המעיל. במעילים ברמות הנמוכות חייב להיות עובי הבטנה פי 2-3 מבטנה של מעיל איכותי, מכיוון שרמת החומרים החיצוניים היא נמוכה ויש צורך בעובי ביטנה כפול ולפעמים אף יותר, בכדי ליצור בידוד וחום מספק והוא זה שגם יפריע לנידוף אדי הזיעה החוצה, בקיצור- ממש לא נעים.

אז, שלא יעבדו עליכם!