ביטוח לסקי

ספורט החורף, ככל פעילות ספורטיבית, מגדיל את הסבירות לפציעות. הנסיעה לחופשת סקי כוללת גם הצטיידות בפריטים יקרי ערך, הסכנות האורבות במהלך הסקי לגוף ולציוד גם יחד, מחייבות עריכת ביטוחים מתאימים לציוד היקר ולבריאות היקרה ממנו פי כמה.

עבור רבים, רגע העלייה למטוס הוא סיומו של תהליך הכנה ממושך ומרגש, וחופשת הסקי היא מימוש של חלום שנרקם במשך כמעט שנה. בדיקות והשוואות בין האתרים, אימונים בסקימולטור, רכישת ביגוד וציוד והזמנת חופשת הסקי, בדיקת אפשרויות ה"אפרה סקי" ומה לא.

נוסעים רבים נוטים להקל ראש בכיסוי הביטוחי, ומתייחסים לעלותו בלבד. עם שובם ארצה יגלו שבעת תביעה, הכיסוי הביטוחי אינו תואם
את רמת ציפיותיהם מפוליסת ביטוח שנרכשה, ושנדמה היה שהיא מתאימה לצרכיהם. זאת מכיוון שנרכשה פוליסה שאינה מותאמת למצבם הבריאותי, או מכיוון שנרכשה אצל מי שאינו עוסק בביטוח נסיעות לחול, ובמיוחד, סקי, כמקצוע, ואינו מיומן בטיפול בתביעה.

רכישת ביטוח אצל איש מקצוע

ישנם נוסעים שרוכשים פוליסת ביטוח באופן מזדמן טלפונית או אינטרנטית בחברות לביטוח ישיר, דואר או דרך כרטיסי האשראי, מטעמי נוחות או בשל רצון לחסוך בעלויות. ברכישות מסוג זה לא בודקים, בדרך כלל, מה בדיוק מכוסה בפוליסה, והאם היא מתאימה באמת למי שרכש אותה. רק רכישה אצל מקצוען ביטוח, מבטיחה התאמה אופטימלית ומינימום אכזבות בעת הצורך. ביטוח נסיעות רוכשים אצל סוכן ביטוח, נקודה.

האם הייתם רוכשים חבילת סקי אצל סוכן ביטוח או רופא?

רכישת הפוליסה היא רק תחילת הדרך. מכירה וטיפול בתביעות ביטוח הם מקצועות בהם מתמחים במשך שנים רבות, והם דורשים רישיון מיוחד. פוליסת ביטוח חו"ל, ובעיקר פוליסה לסקי, היא מוצר שחייבים לתת את הדעת על כל סעיף והשלכותיו.
במרבית הרכישות המזדמנות לא ישאלו אתכם, בעת עריכת הביטוח, באופן מעמיק, על מצבכם הבריאותי.
אולם, אפילו בעיה רפואית קלה, כנטילת כדור לטיפול ביתר לחץ דם או כולסטרול, מחייבת כיסוי מיוחד, בפוליסה מיוחדת ומורחבת המכסה החמרת מצב בריאות קיים. כדאי לקחת בחשבון, ששבר שיניים עקב נפילה בגלישה, למשל, אינו מכוסה בפוליסה רגילה, וכך גם פציעה או מחלה שהתרחשה יותר מ 30- יום לפני הנסיעה, וגרמה לביטולה. הכיסויים בפוליסות ביטוח סטנדרטיות, הכוללות הרחבת סקי, נותנים מענה חלקי לאירועים הביטוחיים השונים בפניהם צפוי לעמוד הגולש. לאור הנסיון הרב שנצבר בידינו,ובשיחות עם גולשי סקי, התברר לנו כי הכיסויים הסטנדרטיים לא עונים על כל הדרישות המיוחדות של הגולש, לגלוש אלא רק על חלקן בטוח עם ביטוח

עצות לרכישת ביטוח נכון ומותאם אישית

וודאו שהפוליסה מתאימה למצב בריאותכם. עדיף לוותר על הנסיעה מאשר לנסוע ללא כיסוי ביטוחי רפואי המתאים למצב הבריאות. אם לא שאלו אתכם לגבי מצבכם הבריאותי – סביר שמכרו לכם פוליסה לא מתאימה.
בדקו האם הכיסוי מכסה מצבים כמו איחור בהגעת ציוד באמצעות חברת התעופה והאם אתם אמורים לשלם עבור ציוד ראשוני שלא הגיע, להגיש קבלות בארץ ולהתעצבן,  או שמשלמים עבורכם. תקלות כאלה אינן דרמטיות כמו פציעה חמורה, אבל משביתות את שמחת החופשה, ומחייבות הוצאות כספיות מידיות, ורק אח"כ החזרים.
רכשו את הפוליסה זמן רב ככל האפשר לפני הנסיעה, בסמוך לרכישת חבילת החופשה. רכישה מוקדמת עולה כמו רכישה ברגע האחרון. ביטול החבילה, גם עקב מצב רפואי, יחייב אתכם בדמי ביטול גבוהים. בפוליסה יש סעיף להחזר כספי במקרה של ביטול נסיעה עקב בעיה בריאותית. רוב הפוליסות נכנסות לתוקף רק 30 יום לפני הנסיעה. כיום, ניתן לרכוש כיסוי ביטוחי המכסה אפילו 60 יום לפני הנסיעה. העלות, זהה לרכישה ביום הטיסה, היתרון, החזר מרבית עלות הנסיעה שבוטלה עקב מצב בריאות וסיבות נוספות., לכן חפשו פוליסות המכסות זמן רב יותר לפני הנסיעה.
ודאו שרכשתם גם סעיף המכסה הטסה רפואית, אפילו במטוס פרטי, בהתאם למצבו הרפואי של המבוטח. הטסה רפואית כזו, יכולה להגיע לעלויות של כ 50,000$ . הכיסוי הסטנדרטי מכסה בד"כ פחות מכך.
בדקו מה אינו מכוסה, או לא מכוסה מספיק, בפוליסת הנסיעות. למשל, ציוד צילום יקר, או אובדן כושר עבודה כתוצאה מתאונת סקי. את אלה צריכים לבטח בפוליסות אחרות, כמו ביטוח דירה, ביטוח חיים וכו'.
רכשו פוליסה בתקווה שלא תזדקקו לה, אבל מתוך הבנה שאם כן, אתם סומכים על מי שרכשתם ממנו שידע לטפל בתביעתכם, כאילו היתה תביעה שלו עצמו.
ההפרש בין פוליסה אופטימלית המתאימה לצרכים, לבין פוליסה שאינה מתאימה עולה כבקבוק בושם קטן, היו נדיבים עם עצמכם, ותוכלו לגלוש בשקט נפשי. ההפרש הכספי בעת תביעה, עלול להגיע לאלפי אירו. אל תתפשרו על כיסוי נכון ומלא!!!!
לסיכום: בדקו מי עומד מאחורי הפוליסה לא רק בעת מכירתה, והכי חשוב, מה כוללים סעיפי הפוליסה.
בביטוח אין טריקים – פוליסה זולה היא בדרך כלל פוליסה נחותה.

ביטוח סקי פרמיום

בעונת הסקי הקרובה, עושים זאת אחרת.
רוכשים פוליסת ביטוח ייחודית וייעודית לגולשים. הפוליסה פותחה על ידי
גולשים, על פי דרישותיהם, ובשילוב בין מומחי ביטוח למומחי ה"סקימולטור".
ייחודה בהרחבת הכיסויים הביטוחיים באופן משמעותי, וזאת בעלות פרמיה נוחה.

יתרונות בלעדיים

הפוליסה היא כרטיס מגנטי, המשמש ככרטיס אשראי בעת הצורך לקבל טיפול רפואי, או אבדן כבודה.

טיפול מיידי בתביעה: מודיעים, מגהצים ו… התביעה טופלה, לא מוציאים כסף מהכיס.

ביטול השתתפות עצמית בתביעות בריאות בשימוש בכרטיס בעת אירוע.

כיסוי לביטול נסיעה 60 יום לפני הנסיעה.

מוקד שירות בטלפון, במייל או בסקייפ, 24/7.

הכיסוי מתקדם מאוד, זהו "הדור השלישי" בפוליסות נסיעות, ובמיוחד סקי.

טיפול בתביעות מורכבות, ע"י סוכנות ביטוח מתמחה בסקי, באמצעות גולש ותיק.

שלא נצטרך, אבל אם בכל זאת, עדיף אצל מקצוענים.