בחירה ושימוש נכון בציוד סקי

נעלי סקי Dalbello ומגלשי Volkl

שימוש בציוד גלישה המותאם אישית לגולש, הנו כלל חשוב להקטנת סיכוני חבלות ופציעות בחופשת הסקי. מרבית פציעות הסקי הטראומטיות הן שילוב של אי-הכנה גופנית נכונה ומספקת תוך שימוש בציוד בלתי מתאים.

לציוד שלושה מרכיבים:

נעליים

נעליים מהוות מרכיב חשוב בשיפור יכולות הגלישה ובשיפור הביצועים. הנעליים המיוצרות היום קלות יותר, נוחות יותר ובעלות אפשרויות התאמה וכיוון מגוונות יותר. הגפה של היום מתאימה את עצמה לרגלו של הגולש בעזרת חום הגוף או חימום מלאכותי. הנעל עצמה ניתנת לכיוון בשני אופנים: האחד התאמת קשיחות הנעל למצבי הגלישה השונים, והשני זווית ההשענות של הנעל לקבלת תנוחת הגלישה הרצויה. את הנעל ניתן לסגור ולהתאים באופן מושלם לכל גולש לפי רגלו בעזרת אבזמי מאקרו ומיקרו.

מגלשיים

צורתו ומבנהו של מגלש הקרווינג מעניק יכולת תמרון מעולה. המגלשיים מיוצרים בטכנולוגיות החדישות ביותר. הם קלים, יציבים וגמישים. מגלש הקרווינג דורש מאמץ פיזי קטן יותר ומקל על פעולת הסיבוב.היצרניות מציעות מגוון רחב של מגלשיים לרמות הגולשים ולתנאי השטח השונים.

ביינדינגס (Bindings)

ביינדינגס המרכיב החשוב והבטיחותי ביותר בציוד הסקי. הביינדינגס הוא מנגנון המקשר בין הנעל למגלש, תנועת הגולש מועברת לנעל ומשם דרך הביינדינגס למגלש. התאמה נכונה של הביינדינגס למשקלו לרמתו של הגולש תקטין את הסיכוי לחבלות ולפציעות. חיזוק  הביינדינגס יתר על המידה, מעלה את סיכויי הפגיעה בעקבות תנועה לא נכונה או נפילה. רצוי מאוד להשתמש בביינדינגס – בעלי שלוש חוליות, מנגנון ABS ומנגנוני שחרור קדמיים ואחוריים. חשוב מאוד להקפיד להתאים את סוג  וכיוון הביינדינגס, הנעל וגובה המגלש, בהתאם למשקל הגולש לגובהו ולרמתו המקצועית.