פריטי הלבוש הכי חשובים לחופשת הסקי

שכבה הראשונה:

גרביים –  הגרב מעניק נוחיות מרבית ומסייע לשיפור ביצועים. יתרונותיו העיקריים גזורים מתכונות הנשימה של הבד, הבנוי ממברנה המנדפת את הזיעה החוצה ושומרת על רגל יבשה וחמה. נוסף לתפקיד חשוב זה יש לגרב תפקידים נוספים: מניעת ריחות והצטברות חיידקים, התאמה מושלמת למבנה האנטומי של הרגל (גזרות שונות לילדים, לנשים ולגברים ומבנה שונה  לרגל שמאל ולרגל  ימין), ריפוד מושלם באזורי לחץ באמצעות כריות אנטומיות מיוחדות.

ביגוד תרמי – בעבר, לפני המצאת הבדים הנושמים הורגלנו בלבישת שכבות מרובות, שרובן היו עשויות מכותנה או מצמר (כותנה לספיגת הזיעה והצמר לחימום). היום – הן עקרון ייצור הבדים והן גזרות הבגד מתמקדים בפונקציות של נוחות ומינימליסטיות. הביגוד התרמי נלבש כשכבה ראשונה וצמודה על הגוף ותפקידו לשמור על טמפרטורת הגוף. הבד העשוי מחומר המעביר רטיבות, מנדף את הזיעה מהגוף ומעביר אותה לחלל שבין השכבה הראשונה לשנייה.

שכבה השניה:

חולצת תרמו פליסית – שכבת חימום, מיועדת לימים קרים במיוחד ולאנשים רגישים לקור. תפקידה של החולצה גם להגן על האזורים הרגישים במיוחד: ריאות וגב. החולצה אופנתית ויכולה לשמש כפריט לבוש ב"אפרה סקי" וכפריט לבוש בחורף הישראלי.

שכבה השלישית:

חליפה – תפקידה להגן על גופינו בפני חדירת קור, מים ולחות. החליפה מבצעת פעולה נוספת ואחרונה של פליטת הלחות ועודפי החום מחד גיסא, ושמירה על חום גוף יציב מאידך גיסא. ניתן להשוות את החליפה לחדר ממוזג, אטום מבחוץ ופעיל מבפנים, השומר על טמפרטורה קבועה 24°-25°. קיימים הבדלים משמעותיים בין חליפות הסקי וסנובורד הנובעים מתועלות שונות של הגולשים ושל סגנון הגלישה. לדוגמא: חצאית השלג, שרוול פנימי, מנגנון חיבור המעיל למכנס ופתחי אוורור.

אביזרים משלימים:

  • כפפות – תפקידן הוא בשמירת חום כפות הידיים, מניעת חדירת רטיבות ונידוף עודף חום וזיעה החוצה. כפפות הסקי והסנובורד שונות זו מזו. כפפות הסנובורד ארוכות, עשויות מחומרים חזקים המפחיתים את השחיקה, וחשוב מכל בנויות עם מגן פנימי, לשמירה על שורש כף היד מפני פגיעות.
  • כפפות תרמיות הכפפות התרמיות מיועדות לגולשות ולגולשים הרגישים לקור, ניתן להשתמש בכפפות מתחת לכפפות הסקי/סנובורד בזמן הגלישה וגם ביציאה לטיול הלילי.
  • משקף – מעניק הגנה לעיניים, מפני קרינת שמש ורוח ומאפשר לגלוש בכל תנאי מזג אוויר. המשקף מסנן את קרני ה- UVA וה-UVB  ומונע חדירת גופים זרים. למרכיבי משקפי ראייה קיים דגם מיוחד של משקפי סקי. כמו כן קיים משקף מיוחד לחובשי קסדות. למשקף יתרונות נוספים: גמישותו של המשקף מונעת את שבירתו בעת הנפילה (חס וחלילה), משקף איכותי בנוי מעדשה כפולה ומפתחי אוורור המונעים הצטברות אדים ולחות. כמו כן ניתן להחליף את עדשת המשקף בעדשה כהה או בהירה יותר לפי תנאי מזג האוויר.
  • כובע , צעיף ומגיני אוזניים – תפקידם לשמור ולהגן מפני פגיעות קור.
  • קסדה – אמצעי בטיחותי מומלץ לכל גולש באתרי סקי.