טיפים לבחירת ביגוד תרמי

ביגוד תרמי

ביגוד תרמי, המוצר ששינה את המשוואה בביגוד לספורט בכלל ובענף הסקי בפרט, וקבע את האיכות, על חשבון העובי וכמות השכבות של הביגוד.
לאור הצלחת והרחבת השימוש בביגוד תרמי ניתן למצוא היום קשת של מוצרים המכונים ביגוד תרמי, חלקם נראים "אותו דבר", אבל איכותם היא ממש לא…

ישנם שני סוגים עיקריים של ביגוד תרמי:

  • ביגוד לצורך פעילות אקטיבית סקי, סנובורד, חדר כושר, רכיבת אופניים שייט, ריצה וכו'.
  • ביגוד לצורך פעילות פסיבית טיול או לינה בטמפרטורות נמוכות, ימים קרים בעבודה וכו'.

ההבדלים המהותיים ביותר בין שני הסוגים הנ"ל (אקטיבי ופסיבי) הם באיכות הסיב, סוג הבד, עובי הבד, ביכולת לנדף את אדי הזיעה, וע"י כך לשמור על רמת חום גוף קבועה וגבוהה מצד אחד ומצד שני למנוע כניסה של רטיבות כלפי גוף המשתמש.
מבין שני הסוגים האקטיבי הוא הסוג המומלץ לסקי מכיוון שהוא מתאים לשני סוגי הפעילויות.

ועל כן הנה שאלות בסיסיות שיעזרו לכם להתמצא ולהבחין בין סוגי הביגוד התרמי ולעמוד על איכותו:

  • איכות הסיב – אחוז הסיב הנדרש על מנת לשמור על אותה רמת חום גוף הינו בדרך כלל 30-40%.
    איכות הסיבים בביגוד התרמי האקטיבי של חברת H.H הנורווגית הינה הגבוהה ביותר בשוק העולמי. האריג זיכה את מפתחיו בפרסים ברמה העולמית הגבוהה ביותר. לעומתו איכות הסיב בביגוד הפסיבי הינו ברמה נמוכה הרבה יותר, והוא עשוי 80%-100% פוליאסטר או כותנה. הוא ירגיש הרבה יותר כבד ומסורבל הן מבחינת משקל והן מבחינת התחושה הכללית על הגוף בזמן פעילות.
  • סוג הבד – בביגוד תרמי אקטיבי הבד יהיה בנוי סיבים חלולים לגמרי, האוגרים את חום הגוף של המשתמש, אך "ידאגו" במקביל לנידוף אדי לחות וזיעה (בדרך כלל תרמולייט או פוליפורפילן).אחוז הסיבים הנ"ל בביגוד האיכותי יהיה בין 90-100%, כאשר ככל שרמת הביגוד גבוהה יותר, אחוז השימוש בסיבים הנ"ל (תרמולייט ופוליפורפילן) כמובן גבוהה יותר.
  • עובי הבד – סיבי תרמולייט ופוליפורפילן איכותיים הינם דקים ביותר, כלומר: עובי אינו שווה איכות נהפוך הוא, ביגוד תרמי אקטיבי איכותי הוא ממש לא עבה, ואפילו דק. הביגוד התרמי הפסיבי יהיה הרבה יותר עבה מכיוון שאיכות הסיב הינה ברמה הרבה יותר נמוכה, ולכן ישנו צורך להשתמש בכמות גדולה יותר של חומר ובנוסף, התחושה על הגוף תהיה הרבה יותר מגושמת, כבדה, והרבה פחות נעימה.
  • איכות התפרים – שטוחים ולא מורגשים.

Helly Hansen  "ללכת עם ולהרגיש בלי…"

 H.H פיתחה סיב בשם LIFA.  ה-LIFA בנויה מחוט אינסופי, מבנה ייחודי שמוביל את הלחות ה"חוצה" (מנדף) מבלי לאגור אותה ולכן מתקבלות שתי תוצאות מופלאות בו זמנית: 
עמידות טבעית מעולה כנגד בקטריות. האריג נעים למגע, בעל גמישות יוצאת דופן, מה שמבטיח מגע ישיר עם הגוף כך שזיעה ולחות מתאדים במהירות ומורחקים וחום הגוף נשמר.
והבונוס הגדול- הביגוד מגיע במגוון גזרות, צבעים וסוגים עפ"י צו האופנה, מה שהופך אותו למוצר האולטימטיבי ביומיום ובכל ופעילות ספורטיבית.